Németek és németalföldiek a Kárpát-medencében – Hungarikumokkal a világ körül 8/1.
A nyolcadik évad első epizódjában négy külföldi származású személyt mutatnak be, akik a Kárpát-medencében leltek otthonra.
„Nemcsak a tájékozottság hiánya jellemző erre a népcsoportra, hanem az is, hogy könnyen megvásárolható a szavazatuk” – emelte ki Dúró Dóra a párt csütörtöki sajtótájékoztatóján.
A Mi Hazánk Mozgalom írni-olvasni tudáshoz kötné a választójogot – közölte az ellenzéki párt elnökhelyettese csütörtökön sajtótájékoztatón, Budapesten.
Dúró Dóra azzal érvelt, szerintük ez elvárható ahhoz, hogy egy polgár kellő felelősséggel vegyen részt a közéletben. A javasolt szabályozást hasonlónak ítélte ahhoz, a Fidesz-kormány által bevezetett intézkedéshez, amely nyolc általános iskolai osztály elvégzéséhez kötötte a jogosítvány megszerzését.
„Nemcsak a tájékozottság hiánya jellemző erre a népcsoportra, hanem az is, hogy könnyen megvásárolható a szavazatuk” – tette hozzá.
A Mi Hazánk csak az 1940 után születettek esetében szabná feltételül az írni-olvasni tudást, mondván, a második világháború idején nem minden településen volt biztosított az állami oktatás.
Dúró Dóra arról is szólt, hogy pártja szerint a szlovák törvényhozás azon döntése, amely megtiltja idegen ország himnuszának eléneklését, „a magyarellenesség olyan mértékét jelenti, amely után nincs hová hátrálnunk”. Felszólítják Szijjártó Péter külügyminisztert, hogy rendelje be a szlovák nagykövetet, illetve minden nemzetközi fórumon tiltakozzon a döntés ellen a jogszabály visszavonásáig – mondta a politikus, jelezve: a Mi Hazánk tiltakozó akciókba kezd a szlovák nagykövetség előtt, illetve határátkelőkön félpályás útlezárások formájában.
Felszólítják azokat a magyar nemzetiségű képviselőket, akik a szlovák parlament tagjaként megszavazták a javaslatot, hogy adják vissza a mandátumukat, a Most-Híd pártot pedig arra, hogy lépjen ki a szlovák kormánykoalícióból – fűzte hozzá a politikus.